Odkazy a profily na internetových rezervačních portálech

Čas od času je vhodné zaměřit pozornost na vlastní zápisy na internetových rezervačních portálech (IRS) třetích stran ať placených, tak neplacených. V případě placených portálů bývají zápisy ve většině případech relevantní, naopak tomu však bývá v případě neplacených zápisů na nejrůznějších portálech.

Některé z těchto portálů vznikly v minulosti a administrátoři je již neudržují nebo provádí aktualizaci sporadicky. Tady platí pravidlo, pokud není s portálem účinná spolupráce v rámci korektur a aktualizací zápisů nebo fotodokumentace, je lepší zápis nechat odstranit, i kdybyste přišli o odkaz.

Pokud to neuděláte, v lepším případě se vyvarujete pouze dezinformace, v horším případě můžete nadobro přijít o klienta a to i o potenciální klienty.

Relevantní informace jsou základem a to jak textové, tak multimediální. Hosté jsou velmi citliví na zavádějící a nepřesné popisy, staré fotografie a informace o změnách. V současné době bleskurychlých informačních tocích je nezbytně nutné udržovat informace aktuální a to nejen v rámci věcného popisu, ale především speciálních nabídek a plánovaných akcí.

Je naprosto zřejmé, že na velkém množství rezervačních portálů a to jak tuzemských, tak zahraničních je pracné udržovat aktuální informace, je potřeba si portály dobře vybrat a spolupracovat s těmi, které jsou jednak flexibilní ke změnám, tak výkonnostní v rámci návštěvnosti, obchodní činnosti nebo odkazovosti.

Mnohdy se stává, že rezervační portály i několik let po zrušení zařízení stále prezentují ubytovací zařízení, neboť není v jejich silách, především bezplatné zápisy, kontrolovat.

V rámci spolupráce s rezervačními portály je vhodné v textových částech odkazovat na cílové stránky uvnitř webové prezentace např. přímo na stránky wellness, akčních nabídek a podobně. Pokud internetový rezervační portál nepracuje na bázi přenosu dat (obsazenost a ceny) v rámci extranetů do dalších IRS, je vhodné zajistit přímý proklik na ceník na vlastních webových stránkách, neboť aktualizace cen na více portálech je téměř nerealizovatelná.

Udělejte si čas, vyhledejte IRS a další informační portály, na kterých máte zápisy a proveďte jejich audit. Možná se budete divit, kde všude máte své profily a co o vás píší o:)